sowie

Informacje motoryzacyjne z Wałbrzycha, okolic i nie tylko

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-02-10 15:52

Ostatni komentarz: Nie zwalniają ludzi hm? To co Ja robię na bruku. Nie przedłużanie umów to też zwolnienia a obiecywali zupełnie coś innego. Jedno wielkie zakłamanie, żeby tylko ukryć fakty. Jasne to się nazywa "Inne działanie" bez komentarza
dodany: 2009.02.11 21:16:58
przez: men
czytaj więcej
Mobilna stacja diagnostyczna Inspekcji Transportu Drogowego
2011-08-16 15:26

Żaden z kierowców, którego zatrzymali w środę do kontroli na mobilnej stacji diagnostycznej pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego, nie pojechał w dalszą drogę. Na 11 skontrolowanych pojazdów funkcjonariusze zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych.
Przez jeden dzień w Wałbrzychu gościła mobilna stacja diagnostyczna z Bydgoszczy. Przez kilka godzin obok zielonego rynku pracownicy Inspekcji Transportu wybiorczo zatrzymywali kierowców i kierowali na badania techniczne. Głównie tych, którzy świadczą zbiorowe usługi przewozowe. Za pomocą specjalistycznych urządzeń sprawdzane były m.in. układy zawieszenia, hamulcowe, stan resorów czy układ kierowniczy. Wyniki kontroli wyglądały przerażająco. Żaden z samochodów, który wjechał na metalowe szyny i został poddany diagnozie nie nadawał się do dalszej jazdy. Dowody rejestracyjne stracili prywatni przewoźnicy jak i jeden z kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.


- To jedyny tego typu w Polsce pojazd. Zasilany agregatorem pozwala nam dokonać kontroli w każdym miejscu. Rozłożenie stacji zajmuje około godziny. Samo wyposażenie kosztuje około dwustu tysięcy złotych - wyjaśniał Wiesław Ziemianek, kierownik oddziału terenowego inspekcji Transportu Drogowego w Wałbrzychu. Zaznaczał, że ich działania nie były ukierunkowane na „uprzykrzanie” życia kierowcom, a jedynie wyeliminowanie tych pojazdów, które stwarzają zagrożenie na drodze. - W przypadku firm świadczących usługi przewozowe zbiorowe ma to wyjątkowe znaczenie - mówił Ziemianek.



Autor: Rafał Pawłowski - 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: