Już po raz czwarty w Wałbrzychu realizowana będzie kampania "Ekologicznie i bezpiecznie" połączona z konkursem "Bezpieczny Kierowca". To pierwsze na Dolnym Śląsku długofalowe działanie, które skutecznie podnosi świadomość kierujących oraz innych uczestników ruchu w zakresie rozsądnego i ekologicznego prowadzenia pojazdów, kultury jazdy, a także udzielania pierwszej pomocy. W przedsięwzięciu, które realizuje Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego wspólnie z fabryką Toyota Motor Manufacturing Poland, każdego roku bezpłatnie bierze udział ok. 200 osób. Nabór na szkolenia już rozpoczęto na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl
Kampania "Ekologicznie i Bezpiecznie" oraz konkurs "Bezpieczny Kierowca" to autorski program Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego. Oba działania prowadzone są równolegle i ściśle ze sobą powiązane - to cykl bezpłatnych szkoleń zakończonych konkursem. Ich celem jest podniesienie świadomości z zakresu bezpieczeństwa oraz ekologii w ruchu drogowym. Możliwe jest to dzięki zintegrowaniu i aktywizowaniu lokalnej społeczności i osób obdarzonych zaufaniem publicznym. Przedsięwzięcie od samego początku, czyli od 2006 roku, wspierają Toyota Motor Motor Manufacturing Poland, Prezydent Miasta Wałbrzycha, Salony Toyoty Jana Nowakowskiego, Automobilklub Wałbrzyski, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Dzięki zaangażowaniu tylu partnerów, każdego roku udaje się przeprowadzić prawie 6 miesięczną kampanię, podczas której bezpłatnie można przeszkolić nawet 200 osób. Już od początku tego roku trwają szkolenia w ramach "Bezpiecznego Kierowcy 2009". W pierwszym etapie szkoleni są pracownicy fabryki Toyota Motor Motor Manufacturing Poland. Warto zaznaczyć, że to właśnie personel Toyoty przoduje wśród dotychczasowych laureatów konkursu "Bezpieczny Kierowca". Bezpłatne szkolenia w ramach akcji "Bezpieczny Kierowca" składają się z zajęć teoretycznych i praktycznych. Zajęcia teoretyczne obejmują zagadnienia m.in. z zakresu doskonalenia techniki jazdy i zagrożeń w ruchu drogowym. Zajęcia praktyczne, z indywidualnym tokiem szkolenia, są ukierunkowane na ekologiczną, a co za tym idzie, bezpieczną jazd. Kursanci ćwiczą umiejętności unikania zagrożeń, wynikających z ekstremalnych sytuacji na drodze oraz płynną, ekonomiczną jazd. Szkolenie zakończy się wskazaniem metod samodoskonalenia oraz eliminacjami do konkursu "Bezpieczny Kierowca 2009". Na bezpłatne szkolenie trafić będzie można za pośrednictwem lokalnych mediów oraz strony www.bezpieczny-kierowca.pl, na której już rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń.
Zapraszamy na szkolenie
Już w niedzielę, 1 marca 2009r do grona kursantów Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego mają szansę dołączyć dziennikarze oraz przedstawiciele firm i instytucji. W związku z tym serdecznie zapraszamy przedstawiciela Państwa Redakcji/Firmy na specjalną zamkniętą imprezę szkoleniową. Dzięki udziałowi w naszym przedsięwzięciu, zapoznacie się Państwo bliżej z programem szkoleń prowadzonych przez Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego , oraz wystartujecie w specjalnej kategorii "VIP" konkursu "Bezpieczny Kierowca 2009". Zapraszamy Państwa w niedzielę, 1 marca 2009r. na godz. 10.00 na parking pod fabryką Toyota Motor Manufacturing Poland (Wałbrzych, ul. Uczniowska) - kurs jest bezpłatny i trwać będzie ok. 3 godzin.
Prosimy o potwierdzenie chęci udziału w szkoleniu do dnia 26 lutego 2009r. (czwartek). Kontakt: iwona.petryla@gmail.com
Zapraszamy na stronę www.bezpieczny-kierowca.pl
Iwona Petryla
Rzecznik Prasowy ABJ Piotra Starczukowskiego
tel. 0513 70 36 14 , iwona.petryla@gmail.com
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW:
Akademia Bezpiecznej Jazdy
Piotr Starczukowski TEAM
Al. Wyzwolenia 14/3
58-300 Wałbrzych
tel. 0 601 541 113
tel.0 607 608 323
wabj@wp.pl
Dzisiaj 4 maja br., dolnośląscy policjanci już od wczesnych godzin porannych prowadzą akcję pn. „Alkohol i Narkotyki”, która ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem środków odurzających oraz alkoholu. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających lub w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
czytaj więcejChorwacja od lat pozostaje jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków. Malownicze wybrzeże Adriatyku, słoneczna pogoda, liczne plaże oraz urokliwe miasta sprawiają, że każdego roku tysiące osób decydują się na podróż samochodem właśnie do tego kraju. Własny środek transportu daje dużą swobodę przemieszczania się, możliwość zatrzymywania się po drodze i odkrywania nowych miejsc.
czytaj więcejJeleniogórscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z wiosennymi warunkami atmosferycznymi. W tym okresie, zwłaszcza w godzinach porannych, nisko operujące i intensywne słońce może w istotny sposób ograniczać widoczność na drodze.
czytaj więcejJeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o serię kradzieży z włamaniem do pojazdów, do których doszło w ciągu jednej nocy na terenie Jeleniej Góry. Sprawcy działali w warunkach tzw. recydywy. Straty poniesione przez pokrzywdzonych oszacowano na blisko 22 tysiące złotych. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd – grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
czytaj więcejWczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przyprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość” i nie ujawnili osób kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że tego typu akcje kontrolno-prewencyjne mają na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jazdą w stanie nietrzeźwości stwarzają zagrożenie dla innych uczestników dróg.
czytaj więcej