W związku z ze złym stanem nawierzchni odcinek brukowany ul. Wałbrzyskiej, podobnie jak rok temu, został zamknięty.
Do odwołania wyłączone z ruchu zostały również przystanki autobusowe: Korczaka i Wałbrzyska/Kusocińskiego.
– Droga jest w fatalnym stanie. Wielkie garby na kostce sprawiają, że kierowcy niszczą samochody, dlatego nie czekając na decyzję zarządcy – władz województwa dolnośląskiego – postanowiliśmy o wyłączeniu feralnego fragmentu ulicy z ruchu – mówi Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
Jednocześnie we wtorek, 11 stycznia do dyrekcji Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei trafi pismo z prośbą o szybką interwencję.
– Już przed rokiem, gdy jeszcze miasto pełniło rolę zarządcy dróg wojewódzkich, zwracaliśmy uwagę, że ul. Wałbrzyska wymaga gruntownego remontu, a nie tylko doraźnego. Była okazja do przeprowadzenia prac, ponieważ w rejonie tym prace przeprowadzał zakład gazowniczy. Władze województwa nie były jednak zainteresowane finansowaniem tego przedsięwzięcia, mimo że miasto deklarowało udział finansowy, który wspólnie z zakładem gazowniczym, przekraczał 70 proc. kosztów. Obecnie nie odpowiadamy za zarząd tą drogą, ale korzystają z niej mieszkańcy Świdnicy, dlatego interweniujemy u zarządcy – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.
Informacje praktyczne:
*
nieprzejezdny jest odcinek ulicy Wałbrzyskiej od skrzyżowania z ul. Mierniczą do skrzyżowania z ul. Leśną. Objazd dla kierowców wytyczono ul. Korczaka i Leśną,
*
do odwołania wyłączone z ruchu zostały również przystanki autobusowe: Korczaka i Wałbrzyska/Kusocińskiego.
*
przystanek zastępczy w dla linii nr 10 w kierunku Strzelińskiej i nr 50 w kierunku ul. Wokulskiego usytuowany zostanie na ul Leśnej (skrzyżowanie z ul Wrzosową i Mierniczą),
*
przystanek zastępczy dla linii nr 10 jadącej w kierunku Pogorzały oraz linii nr 52 jadącej w kierunku Kopernika usytuowany będzie na odcinku ul Leśnej (skrzyżowanie z ul Wałbrzyską i Mierniczą).
źródło: um.walbrzych.pl
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: