sowie

Informacje motoryzacyjne z Wałbrzycha, okolic i nie tylko

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-02-10 15:52

Ostatni komentarz: Nie zwalniają ludzi hm? To co Ja robię na bruku. Nie przedłużanie umów to też zwolnienia a obiecywali zupełnie coś innego. Jedno wielkie zakłamanie, żeby tylko ukryć fakty. Jasne to się nazywa "Inne działanie" bez komentarza
dodany: 2009.02.11 21:16:58
przez: men
czytaj więcej
Powiat wałbrzyski w aglomeracji wrocławskiej
2011-11-08 15:39

Dwadzieścia sześć dolnośląskich samorządów – w tym powiat wałbrzyski - podpisało porozumienie, efektem którego będzie opracowanie spójnej, zrównoważonej koncepcji transportu zbiorowego na wszystkich szczeblach samorządu.

 


Korzyści dla pasażerów to m.in. bilety komunikacji miejskiej honorowane w pociągach kursujących po aglomeracji wrocławskiej oraz pociągi jeżdżące niemal tak często jak miejskie autobusy. Podpisanie porozumienia umożliwi też zorganizowanie transportu autobusowegona terenach mało zurbanizowanych, gdzie linie kolejowe są nierentowne. W imieniu samorządu województwa dolnośląskiego dokument podpisał marszałek Rafał Jurkowlaniec, w imieniu Gminy Wrocław Rafał Dutkiewicz, natomiast w imieniu powiatu wałbrzyskiego Andrzej Lipińskiczłonek zarządu. Celem porozumienia jest wspólne opracowanie zrównoważonej i spójnej koncepcji publicznego transportu zbiorowego na wszystkich szczeblach samorządu. Zgodnie z założeniami, koncepcja taka ma powstać w 1,5 roku. Efektem współpracy samorządów ma być zagęszczenie kursowania pociągów na liniach aglomeracyjnych tak, aby ten środek transportu stał się realną alternatywą dla miejskiej komunikacji autobusowej. Dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego będzie to oznaczało szybkie i korzystne połączenia kolejowe do większości miejscowości naszego regionu.
- Podpisaliśmy porozumienie, choć będzie się to wiązało z współfinansowaniem transportu na naszym terenie. Uważam jednak, że mieszkańcy naszego powiatu zasługują na szybką, bezpieczną i nowoczesną komunikację, która pozwoli im sprawnie przemieszczać się nie tylko do Wrocławia, ale także i do innych miejsc na Dolnym Śląsku – komentuje starosta wałbrzyski Robert Ławski. W przyszłości – dzięki podpisanemu porozumieniu – będzie też możliwe wprowadzenie wspólnego systemu sprzedaży biletów, bowiem zgodnie z założeniami aglomeracji ma powstać zintegrowana taryfa biletowa umożliwiająca łatwe korzystanie z transportu szynowego i drogowego. Co więcej, podpisane porozumienie umożliwia też organizowanie transportu autobusowego na terenie słabo zurbanizowanym, gdzie linie kolejowe są nierentowne modernizację i zakup nowego taboru.


źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: