Podstawą prawidłowego prowadzenia samochodu jest wybór najlepszej szkoły jazdy. Rozmawiamy z właścicielem Szkoły Jazdy Krzysztofem Machowskim, który każdemu kursantowi poświęca dużo czasu i przekazuje informacje potrzebne do bezpiecznego prowadzenia samochodu.
- Od kiedy istnieje Pana szkoła jazdy na rynku.
- Ośrodek który prowadzę istnieje od 1997 roku. Na przestrzeni tych lat przeszkoliliśmy tysiące kandydatów na kierowców. Głównie w zakresie kat B. Spełnienie marzenia każdego z naszych klientów w postaci zdobycia prawa jazdy jest za każdym razem naszym sukcesem. Bardzo nas to cieszy i motywuje do jeszcze lepszego działania.
- Jakie warunki należy spełnić, aby zapisać się na kurs prawa jazdy?
- Kandydat na kierowcę oprócz osiągnięcia wymaganego wieku musi pozytywnie przejść ba-dania lekarskie. Wtedy może rozpocząć kurs prawa jazdy.
- Pana szkoła zajmuje pierwsze miejsca w rankingach zdawalności egzaminów. Jakie metody stosuje Pan i instruktorzy podczas nauki jazdy, aby te wyniki były tak dobre?
- Owszem od lat zajmujemy wysokie miejsca w rankingach Szkół Jazdy. Metody, które stosujemy są wypracowane przez lata i ciągle są przez naszą kadrę instruktorów udoskonalane. Wychodzimy z założenia, że diabeł tkwi w szczegółach. Bardzo dużą uwagę zwracamy na prawidłową pozycje za kierownicą, odpowiednie używanie dźwigni sprzęgła, czy sposób posługiwania się drążkiem zmiany biegów. Te i wiele innych elementów techniki jazdy staramy się zaszczepić u przyszłych kierowców.
- Czy na kursie uczą Panowie również jak zachować się w sytuacjach awaryjnych samochodu np. wymiana koła, uzupełnianie płynów (olej, płyn do chodnicy czy do spryskiwaczy)?
- Sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego (sprawdzenie poziomu płynów, działania świateł ze-wnętrznych) jest od kilku lat obowiązkowym elementem na egzaminie praktycznym, dlatego duży nacisk staramy się kłaść również na tę kwestię.
- Jakie metody powinien stosować kursant, aby nauczyć się profesjonalnie prowadzić samochód i motor?
- Wybór ośrodka szkolenia będzie miał tutaj bardzo duże znaczenie. Jeżeli kursant trafi do jednego z dobrych, sprawdzonych, cieszących się uznaniem ośrodków, to pozostaje słuchać rad i wskazówek instruktorów
źródło: 30minut
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: