Co powinienem zrobić, żeby zasłużyć na zadowolenie i uśmiech klienta? – to pytanie kierowane do każdego pracownika fabryki Toyoty w Wałbrzychu było hasłem odbywającego się w listopadzie Miesiąca Jakości. Listopad na stałe wpisał się już w fabrykach Toyoty jako Miesiąc Jakości, w którym organizowanych jest szereg działań promujących ideę zapewnienia jakości wśród pracowników. Nie inaczej było w wałbrzyskiej fabryce Toyoty. Hasło tegorocznego miesiąca nawiązuje do przyjętej w bieżącym roku wizji rozwoju Toyoty do 2020 roku, w której sprawy jakości stanowią fundament przyszłego rozwoju firmy. W ramach działań na terenie fabryki zorganizowana została konferencja poświęcona zagadnieniom jakości z udziałem Naoyuki Tomida, szefa Działu Jakości Toyota Motor Europe, europejskiej centrali koncernu. Podczas konferencji wręczone zostały nagrody dla pracowników fabryki, którzy w największym stopniu przyczynili się do poprawy jakości w firmie. Jakościowy Kazein Roku, czyli nagroda za najlepsze usprawnienie linii produkcyjnej trafiła w tym roku do Artura Busza z hali Skrzyń Biegów T1, który poprzez zmianę pozycji obrabianego elementu w maszynie wyeliminował problem osadzania się na nim wiórów podczas obróbki . Z kolei Orle Oko Roku - nagroda za dostrzeżenie problemu jakościowego zanim trafi on do kolejnego procesu otrzymał Sebastian Proć z Kuźni. Dostrzegł on inny niż zwykle kolor stali spowodowany zbyt wysoką temperaturą materiału, co mogło doprowadzić do problemów z wytrzymałością elementu. W ramach Miesiąca Jakości każdy z pracowników mógł dodatkowo wziąć udział w quizie wiedzy z zakresu działań projakościowych realizowanych w firmie, przygotowanym w oparciu o wystawę prezentującą te działania. Nie od dziś klient i oferowana mu jakość samochodu stoją u podstaw rozwoju Toyoty. Rozwój ten doprowadził do przekształcenia małej rodzinnej firmy w jednego z globalnych liderów rynku motoryzacyjnego. Podstawą sukcesu i kluczem do zapewniania wysokiej jakości samochodów jest system produkcyjny Toyoty czyli Toyota Production System (TPS), zapewniający „jakość wbudowaną w proces”. Linia Produkcyjna opiera się na systemie pracy standaryzowanej. Organizuje i określa ona czynności pracownika tak, aby wytwarzać produkty najwyższej jakości w sposób efektywny i bezpieczny. Każdy z pracowników w momencie zauważenia jakiejkolwiek nieprawidłowości mogącej skutkować błędem jakościowym, ma możliwość zatrzymania linii produkcyjnej.
Również poprzez wdrażanie przez pracowników usprawnień, tzw. kazeinów, których w skali roku wprowadzanych jest kilka tysięcy, systematycznie poprawiana jest jakość produktów i proces produkcji. 100% wyrobów gotowych – silników i skrzyń biegów jest kontrolowana zanim opuści fabrykę. - By wzmocnić efekty, powinniśmy działać mocniej w poszczególnych regionach, tak by podejmować decyzje tam, gdzie są nasi klienci, zgodnie z zasadą, że to nie my, ale klient ostatecznie potwierdza jakość naszych produktów - stwierdził w swoim liście do pracowników z okazji Miesiąca Jakości Shinichi Sasaki , wiceprezes Toyota Motor Corporation.
źródło: 30minut
Dzisiaj 4 maja br., dolnośląscy policjanci już od wczesnych godzin porannych prowadzą akcję pn. „Alkohol i Narkotyki”, która ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem środków odurzających oraz alkoholu. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających lub w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
czytaj więcejChorwacja od lat pozostaje jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków. Malownicze wybrzeże Adriatyku, słoneczna pogoda, liczne plaże oraz urokliwe miasta sprawiają, że każdego roku tysiące osób decydują się na podróż samochodem właśnie do tego kraju. Własny środek transportu daje dużą swobodę przemieszczania się, możliwość zatrzymywania się po drodze i odkrywania nowych miejsc.
czytaj więcejJeleniogórscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z wiosennymi warunkami atmosferycznymi. W tym okresie, zwłaszcza w godzinach porannych, nisko operujące i intensywne słońce może w istotny sposób ograniczać widoczność na drodze.
czytaj więcejJeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o serię kradzieży z włamaniem do pojazdów, do których doszło w ciągu jednej nocy na terenie Jeleniej Góry. Sprawcy działali w warunkach tzw. recydywy. Straty poniesione przez pokrzywdzonych oszacowano na blisko 22 tysiące złotych. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd – grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
czytaj więcejWczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przyprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość” i nie ujawnili osób kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że tego typu akcje kontrolno-prewencyjne mają na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jazdą w stanie nietrzeźwości stwarzają zagrożenie dla innych uczestników dróg.
czytaj więcej