Sobota wolna od opłat, zmiany godzin funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania i dodatkowy parking w okolicy centrum. Program pilotażowy związany z SPP, będący jednym z elementów programu aktywizacji Starego Miasta w Świdnicy wejdzie w życie już wkrótce. Uruchomienie całego programu kosztować będzie nawet 370 tysięcy złotych.
Wśród innych punktów programu znalazły się takie propozycje jak: bezpłatna możliwość zaopatrywania sklepów w Rynku do godziny 12.00 oraz obniżenie do 800 złotych opłaty dla przedsiębiorców zainteresowanych realizacją dostaw do lokali w Rynku przez całą dobę, zachęcanie lokali gastronomicznych do promocji, zaś w zamian zostanie obniżony czynsz nawet o 15 procent i kwartalnik informujący o najciekawszych wydarzeniach w centrum miasta. Wkrótce w życie wejdzie także program pilotażowy dotyczący zmian w Strefie Płatnego Parkowania. W tygodniu za postój samochodów w obrębie SPP kierowcy będą płacić w godzinach od 9.00 – 17.00, zaś soboty będą bezpłatne. Powstanie także darmowy parking na przeciwko Seminarium Duchownego. – Po wcześniejszych obserwacjach, reagowaniu na pojedyncze problemy kupców w styczniu rozpoczęliśmy prace na roboczo i spotkania w celu ustalenia co najważniejsze jest do zrobienia, by poprawić koniunkturę w świdnickim handlu. Sytuacja w naszym mieście nie odbiega od tej obserwowanej w okolicznych miejscowościach i innych miejscach Polski. Zjawiska kryzysowe, odpływ klientów do centrów handlowych dają o sobie znać – mówił w maju Ireneusz Pałac, podkreślając, że wielu klientów korzysta z usług centrów handlowych, takich jak Tesco, ze względu na darmowy parking. Program pilotażowy będzie obowiązywać do końca roku. Dopiero wtedy okaże się, czy zmiany w SPP mają wpływ na ożywienie Starego Miasta.
Izabela Patro
Źródło: 30minut.pl
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: