sowie

Informacje motoryzacyjne z Wałbrzycha, okolic i nie tylko

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-02-10 15:52

Ostatni komentarz: Nie zwalniają ludzi hm? To co Ja robię na bruku. Nie przedłużanie umów to też zwolnienia a obiecywali zupełnie coś innego. Jedno wielkie zakłamanie, żeby tylko ukryć fakty. Jasne to się nazywa "Inne działanie" bez komentarza
dodany: 2009.02.11 21:16:58
przez: men
czytaj więcej
Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania
2013-08-08 14:41


Sobota wolna od opłat, zmiany godzin funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania i dodatkowy parking w okolicy centrum. Program pilotażowy związany z SPP, będący jednym z elementów programu aktywizacji Starego Miasta w Świdnicy wejdzie w życie już wkrótce. Uruchomienie całego programu kosztować będzie nawet 370 tysięcy złotych.Wśród innych punktów programu znalazły się takie propozycje jak: bezpłatna możliwość zaopatrywania sklepów w Rynku do godziny 12.00 oraz obniżenie do 800 złotych opłaty dla przedsiębiorców zainteresowanych realizacją dostaw do lokali w Rynku przez całą dobę, zachęcanie lokali gastronomicznych do promocji, zaś w zamian zostanie obniżony czynsz nawet o 15 procent i kwartalnik informujący o najciekawszych wydarzeniach w centrum miasta. Wkrótce w życie wejdzie także program pilotażowy dotyczący zmian w Strefie Płatnego Parkowania. W tygodniu za postój samochodów w obrębie SPP kierowcy będą płacić w godzinach od 9.00 – 17.00, zaś soboty będą bezpłatne. Powstanie także darmowy parking na przeciwko Seminarium Duchownego. – Po wcześniejszych obserwacjach, reagowaniu na pojedyncze problemy kupców w styczniu rozpoczęliśmy prace na roboczo i spotkania w celu ustalenia co najważniejsze jest do zrobienia, by poprawić koniunkturę w świdnickim handlu. Sytuacja w naszym mieście nie odbiega od tej obserwowanej w okolicznych miejscowościach i innych miejscach Polski. Zjawiska kryzysowe, odpływ klientów do centrów handlowych dają o sobie znać – mówił w maju Ireneusz Pałac, podkreślając, że wielu klientów korzysta z usług centrów handlowych, takich jak Tesco, ze względu na darmowy parking. Program pilotażowy będzie obowiązywać do końca roku. Dopiero wtedy okaże się, czy zmiany w SPP mają wpływ na ożywienie Starego Miasta.
Izabela Patro
Źródło: 30minut.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: