Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcą wypadku, do którego doszło we wtorek popołudniu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest kierowca Hyundaia.
Do zdarzenia doszło przed godziną 16.00. kierujący samochodem osobowym mieszkaniec Głuszycy jechał z pasażerem w kierunku fabryki Toyoty. Na drodze, przez dwa pasy ruchu, nawracał autobus. Samochód z impetem uderzył w bok przegubowca. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję i pogotowie ratunkowe. Kierowca i pasażer trafili do szpitala. Jeden z nich ma złamany obojczyk. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierowca Hyundaia. - Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze – informują nas policjanci. Z opinią biegłych nie zgadza się część osób, które pojawiły się na miejscu. - Przecież kierowca autobusu musiał widzieć ten samochód. To nie zakręt, a długa prosta. W mojej ocenie ten z osobówki nie miał szans na wyhamowanie oraz nie miał jak uciekać na boczny pas, bo oba zajmował ten przegubowiec – mówił jeden z mężczyzn. Faktycznie Hyundai wbił się w połowie autobusu. Siła była duża, bo w pojeździe zniszczony został cały przód. Przez kilkadziesiąt minut kierowcy, którzy jechali przez strefę byli zmuszeni omijać miejsce wypadku, bo pojazdy zajmowały dwa pasy drogi. Tego samego dnia do groźnie wyglądającej kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Noworudzkiej i Świdnickiej. Tam na środku zderzyły się dwa samochody: Daewoo Lanos i pojazd ciężarowy. Oczywiście ucierpiał ten pierwszy. Auto miało zniszczony przód i prawy bok. Samochodem kierowała kobieta. Najprawdopodobniej to ona spowodowała kolizję. Strażacy, którzy zostali wezwani na miejsce zneutralizowali płyny wyciekające ze zniszczonego samochodu. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. O tej porze roku zmrok zapada bardzo szybko, co wpływa na słabą widoczność i stwarza zagrożenie nie tylko dla tych, którzy siedzą za kółkiem, ale i pieszych.
Źródło: 30minut.pl
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: