sowie

Informacje motoryzacyjne z Wałbrzycha, okolic i nie tylko

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-02-10 15:52

Ostatni komentarz: Nie zwalniają ludzi hm? To co Ja robię na bruku. Nie przedłużanie umów to też zwolnienia a obiecywali zupełnie coś innego. Jedno wielkie zakłamanie, żeby tylko ukryć fakty. Jasne to się nazywa "Inne działanie" bez komentarza
dodany: 2009.02.11 21:16:58
przez: men
czytaj więcej
Dziecko wbiegło przed samochód
2015-04-13 13:59

W ciężkim stanie trafił do szpitala 12-letni chłopiec, który został potrącony przy przejściu dla pieszych na wałbrzyskim Podzamczu.
Do zdarzenia doszło w środę popołudniu. Chłopiec przebiegał przez jezdnię. Nie był na przejściu dla pieszych, ale w jego pobliżu. Jadąca do pracy Oplem 47-latka nie zdążyła zahamować, gdy zobaczyła młodego pieszego, który spieszył się do stojącego po drugiej stronie autobusu. Siła uderzenia była duża. Chłopca odrzuciło na kilkanaście metrów. - Podbiegło do niego kilka osób. Wśród nas był m.in. ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chcieliśmy mu jakoś pomóc – relacjonuje jeden ze świadków. Jak wynika z informacji, które nam przekazał chłopiec był nieprzytomny do momentu przyjazdu ambulansu. Po krótkiej reanimacji odzyskał świadomość. - Karetka zabrała dziecko. Odjechała kilkaset metrów i znów stanęła na dłuższą chwilę– opowiada.


Najprawdopodobniej ratownicy reanimowali 12-latka. Chłopiec trafił do szpitala. Ma pękniętą podstawę czaszki. Jego stan jest bardzo ciężki. Przez kilka godzin po zdarzeniu na miejscu pracowali biegli. Sprawdzali czy dziecko było już na przejściu dla pieszych, czy prawidłowo je pokonywało oraz z jaką prędkością jechała kierująca samochodem. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec wbiegł na ulicę. Nie był na przejściu, ale w jego okolicach. Prowadząca samochód 47-latka była trzeźwa. Kobiecie zabrano na razie prawo jazdy - informuje Joanna Żygłowicz z wałbrzyskiej policji.
To kolejne zdarzenie z udziałem dziecka w tym miejscu. Dlatego apelujemy do rodziców, aby zwrócili swoim pociechom szczególną uwagę na to, jak powinny zachowywać się przechodząc przez jezdnię. Trudno jest bowiem zatrzymać samochód w miejscu, gdy nagle przed maską pojawia się pieszy. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, gdy przejeżdżają w pobliżu szkół i przedszkoli.



Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: