Toyota otwiera w Polsce Centrum Usług Wspólnych do prowadzenia części prac księgowych dla wszystkich europejskich oddziałów koncernu i spółek zależnych.
Toyota Motor Europe (TME), europejska centrala Toyoty, która koordynuje wszystkie działania koncernu na Starym Kontynencie, ogłosiła informację o uruchomieniu Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Centrum rozpocznie działalność w czerwcu 2015 roku. - Będzie odpowiedzialne za część prac księgowych dla całej struktury Toyota Motor Europe: jej oddziałów, spółek zależnych, ośrodków produkcyjnych, spółek marketingowo-sprzedażowych oraz centrów logistycznych w poszczególnych krajach – podkreśla Zbigniew Oczkowski, general manager Toyota Motor Industries Poland. Celem przedsięwzięcia jest skonsolidowanie rozliczeń z dostawcami, które obecnie są prowadzone osobno w 18 podmiotach usytuowanych w 14 państwach.
W Centrum Usług Wspólnych początkowo znajdzie pracę 38 pracowników. Ośrodek powstanie we Wrocławiu, blisko fabryk Toyoty w Wałbrzychu i w Jelczu-Laskowicach. Polska i Wrocław zostały wybrane ze względu na znaczące starania władz lokalnych i centralnych, które doprowadziły do poprawy infrastruktury oraz zapewnienia wyspecjalizowanych kadr na potrzeby usług księgowych.
Otwarcie Centrum Usług Wspólnych stanowi kolejny krok na drodze do zapewnienia zrównoważonej i rentownej struktury biznesowej przedsięwzięciom Toyoty w Europie. Od początku globalnego kryzysu w 2008 roku Toyota Motor Europe i jej spółki zależne optymalizują swoje działania i osiągają coroczny, systematyczny wzrost sprzedaży. Dzięki temu firma była w stanie przywrócić rosnącą rentowność swoich operacji w regionie. Aby zabezpieczyć się przed przyszłymi wahaniami rynku i zapewnić stabilny rozwój swoich europejskich inwestycji, koncern - poprzez różnorodne działania we wszystkich sferach funkcjonowania firmy - podejmuje stałe wysiłki na rzecz doskonalenia swojego modelu biznesowego i struktury zysków. Centrum Usług Wspólnych będzie kolejnym przedsięwzięciem Toyoty w Polsce. Należą do nich także:
Toyota Motor Poland — ośrodek marketingu i sprzedaży założony w 1991 roku, Toyota Motor Manufacturing Poland — fabryka przekładni i silników założona w 1999 roku, Toyota Motor Industries Poland — fabryka silników Diesla założona w 2002 roku, Toyota Motor Handling – dystrybutor wózków widłowych, Toyota Logistic Centre, Toyota Bank i Toyota Leasing
Dotychczas Toyota zainwestowała w zakłady produkcyjne w Polsce ponad 3 mld zł, zatrudniając obecnie ponad 2 300 pracowników. Polska sieć dilerska Toyoty i Lexusa liczy 72 stacje.
Coraz częściej słyszymy informacje i czytamy wiadomości o nadchodzącej decyzji Parlamentu Europejskiego w sprawie wprowadzenia w 2035 roku zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych. Naciski na przejście do elektromobilności ze strony Unii Europejskiej narastają z roku na rok i wymagają innowacyjnych rozwiązań zarówno ze strony państw członkowskich jak i przedsiębiorców.
czytaj więcej6 września 2021r. ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego Fundusz Toyoty - "Dobre pomysły zmieniają nasz świat" w aglomeracji wałbrzyskiej i powiecie oławskim.
Fundusz Toyoty stworzony przez fabrykę Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach co roku wspiera oryginalne i ciekawe projekty organizacji non-profit, które realizowane są w aglomeracji wałbrzyskiej lub powiecie oławskim, zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i związane obszarami priorytetowymi firmy, którymi są: ekologia, edukacja techniczna, sport, bezpieczeństwo na drogach oraz poprawa mobilności/swoboda poruszania się.
Są duże postępy na budowie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha - najbardziej widoczne na węźle w okolicy ulicy Żeromskiego i w Szczawnie-Zdroju w okolicach Tesco.
- Termin zakończenia budowy w czerwcu przyszłego (2021) roku jest możliwy do osiągnięcia przy współpracy wszystkich partnerów – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Jacek Dzikowski z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Obecnie ułożonych zostało już 25 procent warstw bitumicznych, a do końca roku może to być nawet 40 procent. W przyszłym tygodniu będą gotowe wszystkie podpory wiaduktu w Szczawnie-Zdroju i do końca roku obiekt powinien być gotowy w stanie surowym.
4 lipca 2019r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Głuszycy Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel podpisali porozumienie w zakresie darmowej międzygminnej komunikacji publicznej.
- To ukłon w stronę mieszkańców naszych gmin. Dzięki nowoczesnym autobusom w wygodny sposób będą mogli przemieszczać się między Gminą Głuszyca a Jedliną-Zdrój. Kursy wykonywane do Jedliny-Zdroju pomogą też skomunikować dwie największe atrakcje tej części Aglomeracji Wałbrzyskiej. Chodzi tu oczywiście o Podziemne Miasto Osówka i Pałac Jedlinka. Na tym udogodnieniu skorzystają również turyści - powiedział Burmistrz Roman Głód.
Kursy będą obsługiwane przez Głuszycką Komunikację Publiczną. Docelowo autobusy będą dojeżdżały z Głuszycy do przestanku Jedlina-Zdrój - Jedlinka Hoża.
Od kilku miesięcy w wałbrzyskiej Galerii Victoria można naładować auto elektryczne. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych wyposażona jest w złącze CHAdeMO/typ 4 i pasuje do najpopularniejszych na rynku modeli m.in.: Nissan Leaf, Kia Soul EV, Citroen C-Zero, Peugeot iOn, Mitsubishi i-MEV, Toyota RAV4, Mazda Demio EV, Nissan e-NV200. Modele Tesla X i Tesla S mogą być ładowane na stacji przy wykorzystaniu przejściówki.
czytaj więcej