sowie

Informacje motoryzacyjne z Wałbrzycha, okolic i nie tylko

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-02-10 15:52

Ostatni komentarz: Nie zwalniają ludzi hm? To co Ja robię na bruku. Nie przedłużanie umów to też zwolnienia a obiecywali zupełnie coś innego. Jedno wielkie zakłamanie, żeby tylko ukryć fakty. Jasne to się nazywa "Inne działanie" bez komentarza
dodany: 2009.02.11 21:16:58
przez: men
czytaj więcej
Rajd dla twardzieli
2016-04-29 10:57

Aż 70 załóg zgłosiło się do piątej edycji rajdu samochodów terenowych „Kamyki 2016”, który odbył się na terenie gminy Głuszyca. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy klasy. Ostatecznie w kategorii Zmota wystartowały 24 załogi, w kategorii Obrzyn 11 załóg, a w klasie Seryjnej 34 samochody. Tradycyjnie obowiązywał zakaz używania wyciągarek.


Zawodnicy tegorocznej edycji mieli do dyspozycji znacznie więcej terenów w stosunku do poprzednich rajdów. Oprócz terenów zlokalizowanych wokół kamieniołomu i młyna oraz znanego z zeszłego roku odcinka położonego w okolicach hałdy starej kopalni uranu i okolic stadionu w Grzmiącej dodany został także odcinek, na którym znajdowało się bardzo dużo interesujących przeszkód terenowych. Był on położony pomiędzy dwoma szczytami w Sudetach Środkowych - Gomulnikiem a Rogowcem. Puchar Fair Play V edycji Rajdu Samochodów Terenowych Kamyki 2016 ufundowany przez burmistrza Głuszycy Romana Głoda zdobyła załoga Marcin Pociecha – kierowca i Andrzej Olszański – pilot. W klasie Seryjnej zwyciężyli: Robert Bartkowiak- kierowca i Maciej Matwiejczuk – pilot. Miejsce drugie zajęli Przemysław Pławecki – kierowca oraz Piotr Gładysz – pilot, natomiast miejsce trzecie Krzysztof Duda- kierowca i Anna Białoń – pilot. Zwycięzcą klasy Obrzyn został team Paweł Nowak – kierowca oraz Daniel Nowak – pilot. Kierowca Dawid Zając i pilot Dariusz Zając zdobyli miejsce drugie, a kierowca Justyna Watras i pilot Radosław Watras uplasowali się na miejscu trzecim. Kierowca Rafał Czachara oraz pilot Paweł Łozowski to zwycięzcy klasy Zmota. W tej kategorii na miejscu drugim znalazła się załoga Robert Urban- kierowca oraz Dariusz Długaszek –pilot, na miejscu trzecim kierujący pojazdem Mariusz Niemiec wraz z pilotem Tomaszem Janikiem. Jak przystało na jeden z najtrudniejszych rajdów terenowych bez wyciągarek w Polsce, tegoroczna trasa „dała się we znaki” załogom, które na mecie jednogłośnie stwierdziły, że tak trudno jeszcze nigdy nie było. Większość załóg zapowiedziała jednak już swój udział w kolejnej edycji rajdu organizowanego przez Stowarzyszenie Sudety OFFROAD w partnerstwie z gminą Głuszyca.

 Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: