Aż 70 załóg zgłosiło się do piątej edycji rajdu samochodów terenowych „Kamyki 2016”, który odbył się na terenie gminy Głuszyca. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy klasy. Ostatecznie w kategorii Zmota wystartowały 24 załogi, w kategorii Obrzyn 11 załóg, a w klasie Seryjnej 34 samochody. Tradycyjnie obowiązywał zakaz używania wyciągarek.
Zawodnicy tegorocznej edycji mieli do dyspozycji znacznie więcej terenów w stosunku do poprzednich rajdów. Oprócz terenów zlokalizowanych wokół kamieniołomu i młyna oraz znanego z zeszłego roku odcinka położonego w okolicach hałdy starej kopalni uranu i okolic stadionu w Grzmiącej dodany został także odcinek, na którym znajdowało się bardzo dużo interesujących przeszkód terenowych. Był on położony pomiędzy dwoma szczytami w Sudetach Środkowych - Gomulnikiem a Rogowcem. Puchar Fair Play V edycji Rajdu Samochodów Terenowych Kamyki 2016 ufundowany przez burmistrza Głuszycy Romana Głoda zdobyła załoga Marcin Pociecha – kierowca i Andrzej Olszański – pilot. W klasie Seryjnej zwyciężyli: Robert Bartkowiak- kierowca i Maciej Matwiejczuk – pilot. Miejsce drugie zajęli Przemysław Pławecki – kierowca oraz Piotr Gładysz – pilot, natomiast miejsce trzecie Krzysztof Duda- kierowca i Anna Białoń – pilot. Zwycięzcą klasy Obrzyn został team Paweł Nowak – kierowca oraz Daniel Nowak – pilot. Kierowca Dawid Zając i pilot Dariusz Zając zdobyli miejsce drugie, a kierowca Justyna Watras i pilot Radosław Watras uplasowali się na miejscu trzecim. Kierowca Rafał Czachara oraz pilot Paweł Łozowski to zwycięzcy klasy Zmota. W tej kategorii na miejscu drugim znalazła się załoga Robert Urban- kierowca oraz Dariusz Długaszek –pilot, na miejscu trzecim kierujący pojazdem Mariusz Niemiec wraz z pilotem Tomaszem Janikiem. Jak przystało na jeden z najtrudniejszych rajdów terenowych bez wyciągarek w Polsce, tegoroczna trasa „dała się we znaki” załogom, które na mecie jednogłośnie stwierdziły, że tak trudno jeszcze nigdy nie było. Większość załóg zapowiedziała jednak już swój udział w kolejnej edycji rajdu organizowanego przez Stowarzyszenie Sudety OFFROAD w partnerstwie z gminą Głuszyca.
Akademia Kolarska Seven-Sport zakończyła zgrupowanie we Francji.
Niepotrzebnym albo źle przygotowanym można nazwać plakat, który pojawił się w fabryce Toyoty w Wałbrzychu. Tak jednak zbulwersował pracowników, że zwołali w siedzibie Solidarności specjalną konferencję prasową.
czytaj więcejZespół Szkół nr 5 to placówka, która w doskonały sposób łączy edukację teoretyczną z praktyką. Ostatnie projekty placówki we współpracy z Fundacją Alae- -Skrzydła Rozwoju oraz firmą Segepo-Refa to cykl seminariów technicznych, które pomagają młodzieży „Mechanika” poznać zawiłości obróbki skrawaniem.
czytaj więcej
Gmina Mieroszów pozyskała 8 tyś zł z Funduszu Toyoty. Wraz z partnerami projektu stworzy szlak ekologiczny, który nie dość, że będzie prowadził przez atrakcyjne miejsca, to spełni niebagatelne funkcje edukacyjne w zakresie szeroko pojętej ekologii i przyrody. Oficjalne otwarcie szlaku nastąpi 1 czerwca 2016 r.
Toyota otwiera w Polsce Centrum Usług Wspólnych do prowadzenia części prac księgowych dla wszystkich europejskich oddziałów koncernu i spółek zależnych.
Toyota Motor Europe (TME), europejska centrala Toyoty, która koordynuje wszystkie działania koncernu na Starym Kontynencie, ogłosiła informację o uruchomieniu Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Centrum rozpocznie działalność w czerwcu 2015 roku. - Będzie odpowiedzialne za część prac księgowych dla całej struktury Toyota Motor Europe: jej oddziałów, spółek zależnych, ośrodków produkcyjnych, spółek marketingowo-sprzedażowych oraz centrów logistycznych w poszczególnych krajach – podkreśla Zbigniew Oczkowski, general manager Toyota Motor Industries Poland. Celem przedsięwzięcia jest skonsolidowanie rozliczeń z dostawcami, które obecnie są prowadzone osobno w 18 podmiotach usytuowanych w 14 państwach.