W hali sportowej fabryki Toyoty odbyły się ostatnie w tym sezonie halowe rozgrywki drużyn dziecięcych w piłce nożnej.
Organizatorami turnieju były Akademia Piłkarska Górnika Wałbrzych oraz PoMOC z Toyoty czyli Klub Wolontariatu pracowników wałbrzyskiej fabryki Toyoty. W turnieju wzięło udział 6 ekip z rocznika 2008 i młodszych: Baszta Wałbrzych, Football Academy Wałbrzych oraz po dwie drużyny z MKS Karolina z Jaworzyny i Akademii Piłkarskiej Górnika Wałbrzych. - Mimo, że nie prowadziliśmy klasyfikacji to emocje i zaangażowanie zarówno po stronie zawodników jak i kibiców były bardzo duże – mówi Tomasz Idziak, organizator z Akademii Piłkarskiej Górnika Wałbrzych. Na koniec każdy z zawodników otrzymał medal i piłkarski worek. -Już po raz kolejny w tym roku uczestniczymy w turnieju organizowanym w obiektach Toyoty i muszę przyznać, że warunki do uprawiania sportu i odnowy oferowane tutaj pracownikom mogą konkurować z poważnymi obiektami sportowymi – podkreśla Marcin Morawski, trener Akademii Piłkarskiej Górnika Wałbrzych, ale także podstawowy zawodnik i drugi trener drużyny seniorskiej. – - Ważne dla nas jest też to, że z tych obiektów możemy korzystać także my jako partnerzy Toyoty – dodaje.
Coraz częściej słyszymy informacje i czytamy wiadomości o nadchodzącej decyzji Parlamentu Europejskiego w sprawie wprowadzenia w 2035 roku zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych. Naciski na przejście do elektromobilności ze strony Unii Europejskiej narastają z roku na rok i wymagają innowacyjnych rozwiązań zarówno ze strony państw członkowskich jak i przedsiębiorców.
czytaj więcej6 września 2021r. ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego Fundusz Toyoty - "Dobre pomysły zmieniają nasz świat" w aglomeracji wałbrzyskiej i powiecie oławskim.
Fundusz Toyoty stworzony przez fabrykę Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach co roku wspiera oryginalne i ciekawe projekty organizacji non-profit, które realizowane są w aglomeracji wałbrzyskiej lub powiecie oławskim, zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i związane obszarami priorytetowymi firmy, którymi są: ekologia, edukacja techniczna, sport, bezpieczeństwo na drogach oraz poprawa mobilności/swoboda poruszania się.
Są duże postępy na budowie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha - najbardziej widoczne na węźle w okolicy ulicy Żeromskiego i w Szczawnie-Zdroju w okolicach Tesco.
- Termin zakończenia budowy w czerwcu przyszłego (2021) roku jest możliwy do osiągnięcia przy współpracy wszystkich partnerów – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Jacek Dzikowski z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Obecnie ułożonych zostało już 25 procent warstw bitumicznych, a do końca roku może to być nawet 40 procent. W przyszłym tygodniu będą gotowe wszystkie podpory wiaduktu w Szczawnie-Zdroju i do końca roku obiekt powinien być gotowy w stanie surowym.
4 lipca 2019r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Głuszycy Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel podpisali porozumienie w zakresie darmowej międzygminnej komunikacji publicznej.
- To ukłon w stronę mieszkańców naszych gmin. Dzięki nowoczesnym autobusom w wygodny sposób będą mogli przemieszczać się między Gminą Głuszyca a Jedliną-Zdrój. Kursy wykonywane do Jedliny-Zdroju pomogą też skomunikować dwie największe atrakcje tej części Aglomeracji Wałbrzyskiej. Chodzi tu oczywiście o Podziemne Miasto Osówka i Pałac Jedlinka. Na tym udogodnieniu skorzystają również turyści - powiedział Burmistrz Roman Głód.
Kursy będą obsługiwane przez Głuszycką Komunikację Publiczną. Docelowo autobusy będą dojeżdżały z Głuszycy do przestanku Jedlina-Zdrój - Jedlinka Hoża.
Od kilku miesięcy w wałbrzyskiej Galerii Victoria można naładować auto elektryczne. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych wyposażona jest w złącze CHAdeMO/typ 4 i pasuje do najpopularniejszych na rynku modeli m.in.: Nissan Leaf, Kia Soul EV, Citroen C-Zero, Peugeot iOn, Mitsubishi i-MEV, Toyota RAV4, Mazda Demio EV, Nissan e-NV200. Modele Tesla X i Tesla S mogą być ładowane na stacji przy wykorzystaniu przejściówki.
czytaj więcej