sowie

Informacje motoryzacyjne z Wałbrzycha, okolic i nie tylko

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-02-10 15:52

Ostatni komentarz: Nie zwalniają ludzi hm? To co Ja robię na bruku. Nie przedłużanie umów to też zwolnienia a obiecywali zupełnie coś innego. Jedno wielkie zakłamanie, żeby tylko ukryć fakty. Jasne to się nazywa "Inne działanie" bez komentarza
dodany: 2009.02.11 21:16:58
przez: men
czytaj więcej
Eko – Szlak
2016-02-03 18:11


Gmina Mieroszów pozyskała 8 tyś zł z Funduszu Toyoty. Wraz z partnerami projektu stworzy szlak ekologiczny, który nie dość, że będzie prowadził przez atrakcyjne miejsca, to spełni niebagatelne funkcje edukacyjne w zakresie szeroko pojętej ekologii i przyrody. Oficjalne otwarcie szlaku nastąpi       1 czerwca 2016 r.

 



Merytoryczną i finansową współpracę zapewniają Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Nadleśnictwo Wałbrzych. Do współpracy włączą się także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Wałbrzycha, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Stowarzyszenie „Dolina Inspiracji”, Publiczne Gimnazjum w Mieroszowie, Dom Dziecka „Catherina” i firma „Friedlander” Jerzego Gadowicza. Szlak połączy w innowacyjnej formule funkcje rekreacyjne i edukacyjne. Te drugie realizowane będą nie tylko poprzez tablice informacyjne. Najważniejszym elementem będzie eko – klasa, czyli miejsce, w którym możliwym stanie się zrealizowanie lekcji terenowej. W klasie „pod chmurką”, wyposażoną w stoły i ławy dzieci i młodzież dowiedzą się czym jest ekologia, posłuchają o zjawiskach geologicznych i gatunkach, które właśnie widzieli albo niebawem zobaczą. Leśne lekcje mogą dotyczyć także umiejętności praktycznych. - Nauczycie się ekologicznego rękodzieła, takiego jak np. tkactwo, rzeźbiarstwo. Zaprosimy szkoły z całej Aglomeracji Wałbrzyskiej, bo właśnie na ten teren kierujemy naszą ofertę. Z wielką przyjemnością powitamy wszystkie zorganizowane grupy młodzieży po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu terminu. Takie obostrzenia wynikają z tego, że są to tereny przyrodniczo cenne i liczba odwiedzających musi być monitorowana, ale także chodzi o to, żeby zbyt wiele grup nie było chętnych do lekcji w eko – klasie w tym samym czasie. Zapraszamy szkoły, zapraszamy turystów indywidualnych. Góry Suche i Góry Kamienne to naturalne piękno. Zawsze warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Warto kształtować ekologiczną postawę, aby tego piękna nie niszczyć. Warto pójść Eko – szlakiem – zachęcają pomysłodawcy.

 



Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: