sowie

Informacje motoryzacyjne z Wałbrzycha, okolic i nie tylko

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-02-10 15:52

Ostatni komentarz: Nie zwalniają ludzi hm? To co Ja robię na bruku. Nie przedłużanie umów to też zwolnienia a obiecywali zupełnie coś innego. Jedno wielkie zakłamanie, żeby tylko ukryć fakty. Jasne to się nazywa "Inne działanie" bez komentarza
dodany: 2009.02.11 21:16:58
przez: men
czytaj więcej
„Mechanicy” pod lupą fachowców
2016-02-03 18:52

Zespół Szkół nr 5 to placówka, która w doskonały sposób łączy edukację teoretyczną z praktyką. Ostatnie projekty placówki we współpracy z Fundacją Alae- -Skrzydła Rozwoju oraz firmą Segepo-Refa to cykl seminariów technicznych, które pomagają młodzieży „Mechanika” poznać zawiłości obróbki skrawaniem.W obecnym roku szkolnym odbyły się trzy seminaria techniczne. W listopadzie uczniowie ZS nr 5 poznali „Innowacyjne rozwiązania w obróbce skrawaniem”, w grudniu było to szkolenie pod tytułem „Nowoczesne narzędzia w obróbce skrawaniem”, a w styczniu - „Rola smarów, olejów w obróbce skrawaniem”. Łącznie w seminariach, które poprowadzili fachowcy między innymi ze szwajcarskiej firmy Star Micronics Europe, Rands Polska, świdnickiego przedsiębiorstwa Optima oraz firmy Fuchs, wzięło udział ponad 160 uczniów „Mechanika”, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek z Kamiennej Góry, Świdnicy i Dzierżoniowa.
Aktywna działalność szkoły z ulicy Ogrodowej w powyższym kontekście nie może dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż placówka ściśle współpracuje z firmą Segepo-Refa ze Świebodzic, która w ubiegłym roku objęła swym patronatem klasę o profilu obróbka skrawaniem. W jej rezultacie uczniowie uczestniczą w praktykach zawodowych w Świebodzicach, a już niedługo, bo w marcu przyszli operatorzy wyjadą do Francji, aby obejrzeć targi Simodec w Górnej Sabaudii, o czym zapewne będziemy mieli okazję poinformować w szczegółach. A wszystko po to, aby nie poprzestać jedynie na „nudnej” nauce, ale w ciekawy sposób urozmaicić zajęcia, a dzięki spotkaniom z profesjonalistami poznać i wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych pracodawców.

 Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: