Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto. 7. Dolnośląski Rajdzie o Kropelce, zaplanowany jest na sobotę 23 września 2017r. Start i meta zawodów w Świdnicy, a do pokonania trasa wiodąca przez 5 malowniczych powiatów.
Pomysł imprezy i jej konsekwentna realizacja to zasługa Roberta Jagły, działacza Automobilklubu Sudeckiego i Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
W ostatniej, rekordowej pod względem ilości uczestników, edycji wystartowało 150 osób. Do udziału w zawodach, w których walczy się o tytuł mistrza eko-jazdy i zwiedza region, zgłosiło się 50 załóg, czyli maksymalna ilość. Najważniejsze wyróżnienie, czyli Grand Prix za ekojazdę powędrowało do Piotra Stencela i Anety Kozioł. Wśród kobiecych załóg triumfowały siostry Stalmach - Aleksandra i Agnieszka. Rodzinną rywalizację wygrali Agnieszka Poroś-Łojewska i Piotr Łojewski. Puchar za najlepszy wynik na próbie sportowej otrzymali Rafał Fiołek i Paulina Fiołek. Ponadto Najlepszym Oldtimerem została Warszawa z 1968 roku, którą startowali Krzysztof Grobelny i Daria Grobelna. A najmłodszym uczestnik rajdu to 5-cio miesięczna Zosia Kansy.
Jesienią organizator Rajdu, spółka FRW Media Group zaprasza do udziału w kolejnej edycji. Już wiadomo, że 7. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce będzie towarzyszył Piknik Bezpieczeństwa. W planie są m.in.: symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, znakowanie rowerów, pokazy udzielania pierwszej pomocy, smakołyki. Nie zabraknie też pokazów wyjątkowych samochodów i atrakcji dla dzieci.
Uczestnicy Rajdu będą nie tylko jechali oszczędnie, ale także musieli wykonywać liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu. Zasady udziału są bardzo proste. Rano w sobotę, 23 października 2017 r. jeszcze przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę.
Gmina Mieroszów pozyskała 8 tyś zł z Funduszu Toyoty. Wraz z partnerami projektu stworzy szlak ekologiczny, który nie dość, że będzie prowadził przez atrakcyjne miejsca, to spełni niebagatelne funkcje edukacyjne w zakresie szeroko pojętej ekologii i przyrody. Oficjalne otwarcie szlaku nastąpi 1 czerwca 2016 r.
Toyota otwiera w Polsce Centrum Usług Wspólnych do prowadzenia części prac księgowych dla wszystkich europejskich oddziałów koncernu i spółek zależnych.
Toyota Motor Europe (TME), europejska centrala Toyoty, która koordynuje wszystkie działania koncernu na Starym Kontynencie, ogłosiła informację o uruchomieniu Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Centrum rozpocznie działalność w czerwcu 2015 roku. - Będzie odpowiedzialne za część prac księgowych dla całej struktury Toyota Motor Europe: jej oddziałów, spółek zależnych, ośrodków produkcyjnych, spółek marketingowo-sprzedażowych oraz centrów logistycznych w poszczególnych krajach – podkreśla Zbigniew Oczkowski, general manager Toyota Motor Industries Poland. Celem przedsięwzięcia jest skonsolidowanie rozliczeń z dostawcami, które obecnie są prowadzone osobno w 18 podmiotach usytuowanych w 14 państwach.
W ciężkim stanie trafił do szpitala 12-letni chłopiec, który został potrącony przy przejściu dla pieszych na wałbrzyskim Podzamczu.
Do zdarzenia doszło w środę popołudniu. Chłopiec przebiegał przez jezdnię. Nie był na przejściu dla pieszych, ale w jego pobliżu. Jadąca do pracy Oplem 47-latka nie zdążyła zahamować, gdy zobaczyła młodego pieszego, który spieszył się do stojącego po drugiej stronie autobusu. Siła uderzenia była duża. Chłopca odrzuciło na kilkanaście metrów. - Podbiegło do niego kilka osób. Wśród nas był m.in. ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chcieliśmy mu jakoś pomóc – relacjonuje jeden ze świadków. Jak wynika z informacji, które nam przekazał chłopiec był nieprzytomny do momentu przyjazdu ambulansu. Po krótkiej reanimacji odzyskał świadomość. - Karetka zabrała dziecko. Odjechała kilkaset metrów i znów stanęła na dłuższą chwilę– opowiada.
Najbliższy weekend w Starej Kopalni to trzy niezwykle ciekawe wydarzenia, do udziału w których Centrum Nauki Sztuki zaprasza wszystkich wałbrzyszan. Pierwszą z nich jest otwarcie „Welcome Center” Starej Kopalni” ( sobota, 11 kwietnia, godz. 10:00.) Będzie to miejsce, które zgodnie ze swoją nazwą, witać będzie wszystkich przybyłych gości i turystów. To tutaj każdy turysta rozpocznie swoją przygodę ze Starą Kopalnią oraz będzie mógł odpocząć po zakończonej wycieczce. „Welcome Center” to również 10 komfortowych pokoi hotelowych do dyspozycji gości Starej Kopalni. W sobotę podczas dnia otwartego w godzinach 10:00 – 18:00 będzie można swobodnie obejrzeć cały obiekt oraz zapoznać się z dostępnym wyposażeniem.
czytaj więcejJaguar to brytyjska marka luksusowych samochodów, która na przestrzeni lat budowała jedne z najszybszych i najbardziej rozpoznawalnych samochodów na świecie. Ich potencjał zauważalny jest nie tylko na torach, ale również w trasie. Odrobina luksusu, elegancji i uroku powinna towarzyszyć podczas niezapomnianych chwil związanych z dniem ślubu.
Wybór odpowiedniego auta do ślubu jest bardzo istotną kwestią. Towarzyszy Młodej Parze przez cały dzień, łącząc poszczególne etapy uroczystości w jedną spójną całość.