W tegorocznej edycji kampanii społecznej „Toyota Bezpieczny Kierowca” pozostały jeszcze dwie edycje bezpłatnych szkoleń, otwartych dla mieszkańców regionu. Zatem nie ma co zwlekać i już dziś warto przystąpić do akcji Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego i Toyoty Motor Manufacturing Poland. Uczestnicy kursów zyskują nie tylko cenną wiedzę związaną z techniką prowadzenia samochodu oraz bezpieczeństwem na drodze. Poznają również możliwości aut hybrydowych i mają kontakt z technologiczną rewolucją Toyota Safety Sense.
Kampania „Toyota Bezpieczny Kierowca” już od 2006 bezpłatnie doskonali kierowców z Dolnego Śląska. Dotychczas udział w szkoleniach wzięło już ok. 2300 osób, a tegoroczna akcja powiększa to grono o ok. stu kolejnych uczestników. Wszystko za sprawą partnerów „Bezpiecznego Kierowcy”, którymi są: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski, Ronal oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.
Wśród sponsorów wałbrzyskiej kampanii, która niewątpliwie jest wzorcowym przedsięwzięciem w skali kraju, są firmy i instytucje, które wyraźnie angażują się w działania na rzecz społeczeństwa lokalnego. Tu na szczególną uwagę zasługują inicjatywy podejmowane przez wałbrzyską fabrykę Toyoty. Od uruchomienia produkcji przedsiębiorstwo podjęło ponad 300 różnych aktywności w tym obszarze, a jednym z jej flagowych działań jest właśnie akcja „Bezpieczny Kierowca”.
Za nami już edycja kursów, w których uczestniczyły zakochane pary, a także cykl dla pracowników fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland. Wszystkie kursy składają się z części teoretycznej i praktycznych zajęć na placu manewrowym, a kończą się eliminacjami do finału konkursu „Toyota Bezpieczny Kierowca 2018”.
- Weekend z „Bezpiecznym Kierowcą” to dla mnie niezwykle cenne doświadczenie. Instruktorzy zarówno w czasie teorii, jak i praktyki, zwrócili uwagę na wiele, niby oczywistych zasad, o których jednak zapomina się albo je niekiedy bagatelizuje. Co najważniejsze, człowiek uświadamia sobie jak jest ułomny i jak często może stać się tym, najsłabszym ogniwem na drodze. Trzeba myśleć i przewidywać. Fajną sprawą jest też kontakt z nowoczesną motoryzacją, z autami hybrydowymi czy nowinkami technicznymi, bo nie każdy przecież może sobie pozwolić na zakup takiego samochodu – opowiada Elżbieta Marszałek, uczestniczka szkoleń.
Kolejne szkoleniowe weekendy to 10-11 marca oraz 14-15 kwietnia. Pierwsze spotkanie odbędzie się tylko dla pań, z okazji Dnia Kobiet. Z kolei następne, przeznaczone jest dla samych panów. Ostateczna walka o tytuł odbędzie się w zupełnie nowej formule podczas Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, który przewidziany jest na 24 czerwca z bazą w Świdnicy. Informacje o warunkach uczestnictwa opublikowane są na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl. Tam także znajduje się wiele cennych wskazówek oraz porad związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach.
- Trzeba podkreślić, że nacisk kładziemy na nowe technologie, czyli systemy bezpieczeństwa oraz silniki hybrydowe. Jest to ważne, zwłaszcza w kontekście tego, że w Wałbrzychu niebawem powstawać będą kluczowe elementy hybryd. Już od jesieni u nas produkowane będą przekładnie do napędów hybrydowych, a w zakładzie Toyoty w Jelczu-Laskowicach od 2019 roku silniki stosowane w hybrydach – mówi Piotr Starczukowski, pomysłodawca akcji i twórca Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy. Co istotne, w związku z nową linią produkcyjną, wałbrzyska fabryka Toyoty planuje również wzrost zatrudnienia.
Każdy uczestnik bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego w praktyce poznaje też Toyota Safety Sense, czyli innowację w bezpieczeństwie. Od 2015 roku wszystkie osobowe modele Toyoty, poczynając już od najmniejszych, są wyposażone w zaawansowany technicznie, oparty na innowacyjnej elektronice system bezpieczeństwa aktywnego, znacznie minimalizujący ryzyko kolizji. To zespół systemów w skład którego wchodzą m.in. układy wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z systemem wykrywania pieszych, ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy, rozpoznawania znaków drogowych oraz automatyczne światła drogowe i aktywny tempomat.
ZAPRASZAMY: www.bezpieczny-kierowca.pl
Akademia Bezpieczne Jazdy
Piotr Starczukowski Team
Al. Wyzwolenia 14/3
58-300 Wałbrzych
tel.601 54 11 13
tel.607 60 83 23
www.bezpieczny-kierowca.pl
KONTAKT DLA MEDIÓW:
Iwona Petryla, FRW Media Group Sp. z o.o.
tel. 603 60 60 70, iwona.petryla@naszbiznes24.pl
Dzisiaj 4 maja br., dolnośląscy policjanci już od wczesnych godzin porannych prowadzą akcję pn. „Alkohol i Narkotyki”, która ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem środków odurzających oraz alkoholu. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających lub w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
czytaj więcejChorwacja od lat pozostaje jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków. Malownicze wybrzeże Adriatyku, słoneczna pogoda, liczne plaże oraz urokliwe miasta sprawiają, że każdego roku tysiące osób decydują się na podróż samochodem właśnie do tego kraju. Własny środek transportu daje dużą swobodę przemieszczania się, możliwość zatrzymywania się po drodze i odkrywania nowych miejsc.
czytaj więcejJeleniogórscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z wiosennymi warunkami atmosferycznymi. W tym okresie, zwłaszcza w godzinach porannych, nisko operujące i intensywne słońce może w istotny sposób ograniczać widoczność na drodze.
czytaj więcejJeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o serię kradzieży z włamaniem do pojazdów, do których doszło w ciągu jednej nocy na terenie Jeleniej Góry. Sprawcy działali w warunkach tzw. recydywy. Straty poniesione przez pokrzywdzonych oszacowano na blisko 22 tysiące złotych. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd – grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
czytaj więcejWczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przyprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość” i nie ujawnili osób kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że tego typu akcje kontrolno-prewencyjne mają na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jazdą w stanie nietrzeźwości stwarzają zagrożenie dla innych uczestników dróg.
czytaj więcej