Są duże postępy na budowie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha - najbardziej widoczne na węźle w okolicy ulicy Żeromskiego i w Szczawnie-Zdroju w okolicach Tesco.
- Termin zakończenia budowy w czerwcu przyszłego (2021) roku jest możliwy do osiągnięcia przy współpracy wszystkich partnerów – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Jacek Dzikowski z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Obecnie ułożonych zostało już 25 procent warstw bitumicznych, a do końca roku może to być nawet 40 procent. W przyszłym tygodniu będą gotowe wszystkie podpory wiaduktu w Szczawnie-Zdroju i do końca roku obiekt powinien być gotowy w stanie surowym.
- Jesteśmy na budowie prawie codziennie i co kilka dni wzdłuż całej budowy jeździmy z inżynierem kontraktu - mówił podczas ostatniego spotkania z dziennikarzami, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
- Martwimy się tam, gdzie tego postępu nie ma, ale firma deklaruje, że robi wszystko, aby skończyć o czasie. Na razie o przesunięciu terminu nie mówimy. Musimy likwidować nieznaną infrastrukturę, szyby, zapadliska, ale główne trudności w głównej mierze już poza nami. Prezydent dodał też, że powołał specjalny zespół, który zajmie się skoordynowaniem obwodnicy z systemem komunikacji w Wałbrzychu. Jak powiedział, w tym celu rozważane jest także przejęcie od GDDKiA odcinka obwodnicy na terenie Szczawna-Zdroju.
W tegorocznej edycji kampanii społecznej „Toyota Bezpieczny Kierowca” pozostały jeszcze dwie edycje bezpłatnych szkoleń, otwartych dla mieszkańców regionu. Zatem nie ma co zwlekać i już dziś warto przystąpić do akcji Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego i Toyoty Motor Manufacturing Poland. Uczestnicy kursów zyskują nie tylko cenną wiedzę związaną z techniką prowadzenia samochodu oraz bezpieczeństwem na drodze. Poznają również możliwości aut hybrydowych i mają kontakt z technologiczną rewolucją Toyota Safety Sense.
Kampania „Toyota Bezpieczny Kierowca” już od 2006 bezpłatnie doskonali kierowców z Dolnego Śląska. Dotychczas udział w szkoleniach wzięło już ok. 2300 osób, a tegoroczna akcja powiększa to grono o ok. stu kolejnych uczestników. Wszystko za sprawą partnerów „Bezpiecznego Kierowcy”, którymi są: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski, Ronal oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.
Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto. 7. Dolnośląski Rajdzie o Kropelce, zaplanowany jest na sobotę 23 września 2017r. Start i meta zawodów w Świdnicy, a do pokonania trasa wiodąca przez 5 malowniczych powiatów.
czytaj więcejW hali sportowej fabryki Toyoty odbyły się ostatnie w tym sezonie halowe rozgrywki drużyn dziecięcych w piłce nożnej.
czytaj więcejAż 70 załóg zgłosiło się do piątej edycji rajdu samochodów terenowych „Kamyki 2016”, który odbył się na terenie gminy Głuszyca. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy klasy. Ostatecznie w kategorii Zmota wystartowały 24 załogi, w kategorii Obrzyn 11 załóg, a w klasie Seryjnej 34 samochody. Tradycyjnie obowiązywał zakaz używania wyciągarek.
czytaj więcejUdany weekend mają za sobą zawodnicy Akademii Kolarskiej SEVEN-R-SPORT, którzy kolejny raz startowali w Czechach.
czytaj więcej