sowie

Informacje motoryzacyjne z Wałbrzycha, okolic i nie tylko

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-02-10 15:52

Ostatni komentarz: Nie zwalniają ludzi hm? To co Ja robię na bruku. Nie przedłużanie umów to też zwolnienia a obiecywali zupełnie coś innego. Jedno wielkie zakłamanie, żeby tylko ukryć fakty. Jasne to się nazywa "Inne działanie" bez komentarza
dodany: 2009.02.11 21:16:58
przez: men
czytaj więcej
Elektromobilna przyszłość Nowej Rudy
2022-10-12 10:02

W dniu 11.10.2022 r. w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, w obecności wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski - podpisano umowy na zakup 24 autobusów elektrycznych. Wśród 6-ściu gmin, których komunikacja miejska zyska na takich pojazdach, jest także Nowa Ruda. Umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawarł burmistrz Tomasz Kiliński.


"W dniu dzisiejszym podpisałem umowę na zakup dwóch autobusów elektrycznych, wraz z budową towarzyszącej infrastruktury ładowania pojazdów – mówi burmistrz. Całość inwestycji to ponad 5 mln złotych, gdzie 80% stanowią środki zewnętrzne. Jeszcze w tym roku ruszy procedura przetargowa na zakup pojazdów oraz operatora obsługującego ten bezemisyjny system transportu miejskiego. Jako miasto kontynuujemy proces poprawy jakości powietrza, poprzez systematyczną modernizację obiektów użyteczności publicznej, programy wymiany źródeł ciepła skierowane do mieszkańców czy w pełni ekologiczny transport miejski" – podsumowuje burmistrz Tomasz Kiliński.

 

Źródło: um.nowaruda.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: