W dniu 11.10.2022 r. w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, w obecności wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski - podpisano umowy na zakup 24 autobusów elektrycznych. Wśród 6-ściu gmin, których komunikacja miejska zyska na takich pojazdach, jest także Nowa Ruda. Umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawarł burmistrz Tomasz Kiliński.
"W dniu dzisiejszym podpisałem umowę na zakup dwóch autobusów elektrycznych, wraz z budową towarzyszącej infrastruktury ładowania pojazdów – mówi burmistrz. Całość inwestycji to ponad 5 mln złotych, gdzie 80% stanowią środki zewnętrzne. Jeszcze w tym roku ruszy procedura przetargowa na zakup pojazdów oraz operatora obsługującego ten bezemisyjny system transportu miejskiego. Jako miasto kontynuujemy proces poprawy jakości powietrza, poprzez systematyczną modernizację obiektów użyteczności publicznej, programy wymiany źródeł ciepła skierowane do mieszkańców czy w pełni ekologiczny transport miejski" – podsumowuje burmistrz Tomasz Kiliński.
Źródło: um.nowaruda.pl
Oświetlenie solarne na ulicach to świetne rozwiązanie dla gmin. Za dnia baterie się ładują, a w nocy oświetlają mocnym światłem ulice. Nowe oświetlenie solarne wykonano w Głuszycy. Nowoczesne rozwiązania zastosowano przy ul. Dworcowej oraz Pomorskiej.
czytaj więcejW dniu 11.10.2022 r. w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, w obecności wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski - podpisano umowy na zakup 24 autobusów elektrycznych. Wśród 6-ściu gmin, których komunikacja miejska zyska na takich pojazdach, jest także Nowa Ruda. Umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawarł burmistrz Tomasz Kiliński.
czytaj więcejCoraz częściej słyszymy informacje i czytamy wiadomości o nadchodzącej decyzji Parlamentu Europejskiego w sprawie wprowadzenia w 2035 roku zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych. Naciski na przejście do elektromobilności ze strony Unii Europejskiej narastają z roku na rok i wymagają innowacyjnych rozwiązań zarówno ze strony państw członkowskich jak i przedsiębiorców.
czytaj więcej6 września 2021r. ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego Fundusz Toyoty - "Dobre pomysły zmieniają nasz świat" w aglomeracji wałbrzyskiej i powiecie oławskim.
Fundusz Toyoty stworzony przez fabrykę Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach co roku wspiera oryginalne i ciekawe projekty organizacji non-profit, które realizowane są w aglomeracji wałbrzyskiej lub powiecie oławskim, zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i związane obszarami priorytetowymi firmy, którymi są: ekologia, edukacja techniczna, sport, bezpieczeństwo na drogach oraz poprawa mobilności/swoboda poruszania się.
Są duże postępy na budowie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha - najbardziej widoczne na węźle w okolicy ulicy Żeromskiego i w Szczawnie-Zdroju w okolicach Tesco.
- Termin zakończenia budowy w czerwcu przyszłego (2021) roku jest możliwy do osiągnięcia przy współpracy wszystkich partnerów – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Jacek Dzikowski z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Obecnie ułożonych zostało już 25 procent warstw bitumicznych, a do końca roku może to być nawet 40 procent. W przyszłym tygodniu będą gotowe wszystkie podpory wiaduktu w Szczawnie-Zdroju i do końca roku obiekt powinien być gotowy w stanie surowym.