W poniedziałek rozpoczął się ostatni etap przebudowy ul. Sikorskiego w Dzierżoniowie. Zmieniła się organizacja ruchu, będą utrudnienia, ale mieszkańcy nie będą mieli problemów z dojściem do swoich bloków i parkingów.
Prace objęły odcinek od skrzyżowania ul. Sikorskiego z drogą osiedlową przy budynku nr 1 i 22, do drogi osiedlowej przy bloku nr 10.
Dojazd do bloku nr 1, parkingu znajdującego się pomiędzy Aleją Bajkowych Gwiazd a wieżowcami (22 i 21) oraz do parkingu przy kościele i budynku nr 20 prowadzi przez skrzyżowanie.
Dojazd do budynków nr 4,5, 6 i 7 jest możliwy droga osiedlową od ul. Korczaka. Na czas przebudowy na drodze osiedlowej, na wysokości bloków nr 4, 5 i 6 wprowadzony został czasowy zakaz parkowania aut.
Tą drogą można także dojechać do drogi osiedlowej prowadzącej do budynków DTBS-u i bloku nr 16. Do parkingu przy wieżowcach nr 22 i 21 dostaniemy się tymczasowym łącznikiem pomiędzy pawilonami handlowymi.
Parking spółdzielczy położony w sąsiedztwie budynków nr 1, 2 i 3 przez pewien czas będzie niedostępny.
W pierwszej kolejności wykonywane będą prace związane z budową nowej kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Po ich zakończeniu rozpoczną się prace przy nowej konstrukcji drogi i nawierzchni i to właśnie na tym etapie będą największe utrudnienia na os Różanym.
W ramach tego etapu nie zmienią się miejsca tymczasowych przystanków autobusowych.
Zgodnie z umową prace mają zakończyć się w listopadzie, ale podobnie jak w przypadku pierwszych dwóch etapów prawdopodobnie uda się je zrealizować szybciej. Przy sprzyjającej pogodzie mogą się one zakończyć we wrześniu.
Źródło: dzierzoniow.pl
Oświetlenie solarne na ulicach to świetne rozwiązanie dla gmin. Za dnia baterie się ładują, a w nocy oświetlają mocnym światłem ulice. Nowe oświetlenie solarne wykonano w Głuszycy. Nowoczesne rozwiązania zastosowano przy ul. Dworcowej oraz Pomorskiej.
czytaj więcejW dniu 11.10.2022 r. w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, w obecności wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski - podpisano umowy na zakup 24 autobusów elektrycznych. Wśród 6-ściu gmin, których komunikacja miejska zyska na takich pojazdach, jest także Nowa Ruda. Umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawarł burmistrz Tomasz Kiliński.
czytaj więcejCoraz częściej słyszymy informacje i czytamy wiadomości o nadchodzącej decyzji Parlamentu Europejskiego w sprawie wprowadzenia w 2035 roku zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych. Naciski na przejście do elektromobilności ze strony Unii Europejskiej narastają z roku na rok i wymagają innowacyjnych rozwiązań zarówno ze strony państw członkowskich jak i przedsiębiorców.
czytaj więcej6 września 2021r. ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego Fundusz Toyoty - "Dobre pomysły zmieniają nasz świat" w aglomeracji wałbrzyskiej i powiecie oławskim.
Fundusz Toyoty stworzony przez fabrykę Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach co roku wspiera oryginalne i ciekawe projekty organizacji non-profit, które realizowane są w aglomeracji wałbrzyskiej lub powiecie oławskim, zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i związane obszarami priorytetowymi firmy, którymi są: ekologia, edukacja techniczna, sport, bezpieczeństwo na drogach oraz poprawa mobilności/swoboda poruszania się.
Są duże postępy na budowie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha - najbardziej widoczne na węźle w okolicy ulicy Żeromskiego i w Szczawnie-Zdroju w okolicach Tesco.
- Termin zakończenia budowy w czerwcu przyszłego (2021) roku jest możliwy do osiągnięcia przy współpracy wszystkich partnerów – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Jacek Dzikowski z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Obecnie ułożonych zostało już 25 procent warstw bitumicznych, a do końca roku może to być nawet 40 procent. W przyszłym tygodniu będą gotowe wszystkie podpory wiaduktu w Szczawnie-Zdroju i do końca roku obiekt powinien być gotowy w stanie surowym.