sowie

Informacje motoryzacyjne z Wałbrzycha, okolic i nie tylko

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-02-10 15:52

Ostatni komentarz: Nie zwalniają ludzi hm? To co Ja robię na bruku. Nie przedłużanie umów to też zwolnienia a obiecywali zupełnie coś innego. Jedno wielkie zakłamanie, żeby tylko ukryć fakty. Jasne to się nazywa "Inne działanie" bez komentarza
dodany: 2009.02.11 21:16:58
przez: men
czytaj więcej
Ruszył licznik opłat za parkowanie - Camping w Bielawie
2024-05-15 11:37

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od 27.IV.2024 r. wszystkie miejsca postojowe wokół Jeziora Bielawskiego są płatne. Podobne rozwiązanie od 2019 r. z powodzeniem funkcjonuje na parkingu przy ul. Wysokiej 1. Pobieranie opłat na parkingach zlokalizowanych przy atrakcjach turystycznych, do których niewątpliwie zalicza się także bielawski Camping "Sudety", jest zjawiskiem powszechnym, zarówno w kraju, jak i za granicą. Obecna ilość płatnych miejsc postojowych jest ponad trzykrotnie większa niż dotychczas. Wydłużono również płatny czas parkowania. Są to już parkingi całoroczne (wcześniej tylko sezonowe), a dodatkowo zmieniono godziny, w trakcie których należy uiszczać wpłaty. Od ostatniego weekendu kwietnia br. z parkometrów należy korzystać codziennie w godz. 9.00 - 21.00.


Aktualny cennik wygląda następująco:

 

samochody osobowe 1 godzina - 4 zł
samochody osobowe cały dzień - 20 zł
jednoślady - 1 godzina - 2 zł
jednoślady cały dzień - 10 zł

 

Od 2024 r. z konieczności ponoszenia opłat parkingowych zwolnione zostały wszystkie osoby posiadające Kartę Bielawianina. Otrzymują one specjalną naklejkę na przednią szybę samochodu. Można zatem stwierdzić, że kasę miejską zasilać będą wyłącznie osoby spoza Bielawy. Wszelkie informacje na temat warunków uzyskania Karty Bielawianina zamieszczone są na stronie internetowej Gminy. Jej wydanie jest również nieodpłatne, dlatego też zachęcamy do jej wyrobienia. Udając się po wydanie naklejki, należy mieć ze sobą:

 

- ważną Kartę Bielawianina
- dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport lub inny dokument ze zdjęciem)
- dowód rejestracyjny pojazdu

 

Nalepki wydawane są tylko osobom pełnoletnim. Do jednej karty wydawana jest jedna naklejka. Należy przykleić ją po wewnętrznej stronie przedniej szyby pojazdu w widocznym miejscu.

 

Po odbiór naklejki należy udać się do siedziby Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie (ul. Gen. Grota Roweckiego 8 - pływalnia Miejska Aquarius) w terminach:

 

Poniedziałek – piątek:
godz. 7:30 – 14:00 – sekretariat
godz. 14:00 – 22:00 – kasa pływalni
Sobota – niedziela oraz święta:
godz. 6:00 – 22:00 – kasa pływalni

 

Wpływy z opłat parkingowych pozwalają na pokrycie części kosztów związanych z utrzymaniem plaży i odkrytego basenu, opłaceniem ratowników, wywozem nieczystości, sprzątaniem terenu, zapewnieniem zaplecza sanitarnego itd. Dodam, że w 2023 r. łączne koszty funkcjonowania campingu wyniosły aż 739.328 zł ️

 

Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzenie opłaty za parkowanie nie jest zbyt popularną decyzją, jednak mieszkańcy naszej Gminy, przy niewielkiej fatydze wyrobienia sobie Karty Bielawianina, mogą całkowicie zwolnić się z konieczności jej ponoszenia. Z kolei osoby przyjezdne będą zasilać finansowo kasę miejską, co pozwoli uwiarygadniać zapisaną w Strategii Rozwoju Gminy na lata 2022 - 2030 wizję Bielawy jako innowacyjnego miasta przedsiębiorczości, TURYSTYKI, ekologii i kultury, w którym warto mieszkać. Łączny przychód z tytułu sprzedaży biletów postojowych w 2023 r. wyniósł aż 105.994 zł. Szacuje się, że w bieżącym roku kwota ta może osiągnąć poziom nawet 500.000 zł.

 

Źródło: um.bielawa.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: